Deciziei Consiliului mun.Chișinău nr.315 din 20.02.2020 ”Cu privire la îmbunătățirea serviciului managimentului deșeurilor menagere solide în mun.Chișinău”

În scopul realizării prevederilor Deciziei Consiliului mun.Chișinău nr.315 din 20.02.2020 ”Cu privire la îmbunătățirea serviciului managimentului deșeurilor menagere solide în mun.Chișinău în scopul minimalizării impactului negativ al deșeurilor asupra  calității vieții în mun.Chișinău”, în conformitate cu ordinul DGETS nr.685 din 05.09.2020 a fost aprobat Programul de promovare a colectării separate a deșeurilor în instituțiile  de învățământ general.

Programul de promovare a colectării separate a deșeurilor în instituție. Iar în luna decembrie a fost eleborat Raportul cu privire la realizarea Programului de promovare a colectării separate a deșeurilor în școală.